Dovolená na kolech

Jednoho dne se čas, který strávíme v sedle dvoukolového mazlíčka, začne stávat běžnou součástí dopravy a výplní našeho volného času. Postupem času nás může napadnout myšlenka, že prožít aktivní dovolenou na kole nemusí být tak špatná volba. Tenhle typ dovolené může být pro mnohé větším uspokojením, než pasivní odpočinek někde u moře či na břehu přehrady. Nutností je však znát své schopnosti a možnosti pro výběr vhodné lokality pro cyklodovolenou. Tady se pohybujeme na tenkém ledě.

Vzhledem k tomu, že na takový typ dovolené většinou nevyrážíme sami, ale ve skupině známých či s rodinou a ne všichni vládneme stejným fyzickým a psychickým možnostem. Dovolená na kolech je obtížnější z hlediska plánování cyklotras a terénů, plánování a harmonogramu dne nebo převozu kol. Využijte slevy na pobyty na horách a užijte si cyklistiku v nádherném prostředí českého pohraničí.

Oblíbená místa pro dovolenou na kolech

Ať už se na dovolenou na kolech chystáme s rodinou, nebo se známými, vhodnou destinací může být samotná Česká republika. Cyklodovolená na Jižní Moravě, nebo v Jižních Čechách nabízí rovinatý terén a širokou síť cyklotras, které umocňuje krásná příroda a okolí. V případě, že chceme vyzkoušet naše možnosti a schopnosti v sedle kola, je vhodným a oblíbeným místem pro dovolenou na kolech Rakousko, Itálie, ale i Česká republika, která v oblasti Šumavy, Krkonoš, Beskyd či Jeseníku nabízí náročnější a kopcovitý terén.

Vhodným obdobím pro cyklodovolenou jsou jak letní měsíce, tak jaro i podzim. Požitek a radost z jízdy na kole si užijeme převážně v období, kdy nejsou sálavá horka, nebo naopak déšť a chladno. Jedním z portálů, který se specializuje na pobyty v České a Slovenské republice je i newgo.cz, který nabízí pobyty právě v lokalitách vhodných pro dovolenou na kolech se slevou.

Pohodové Jižní Čechy na kolech

Jižní Čechy jsou oblastí vhodnou pro cyklodovolenou, která uspokojí cyklisty, kteří hledají pohodový terén, nenáročné stezky a krásnou přírodu kolem. Mezi oblíbená místa patří oblast Třeboňska, Českého Krumlova nebo Hluboká nad Vltavou.

Oblast Krkonoše

Oblast Krkonoš nabídne milovníkům cyklistiky převážně náročnější terén. Za zmínku stojí cyklotrasa kolem Harrachova, Vrchlabí, Královecký špičák, nebo oblast kolem Jankova vrchu.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.